Aby nagrać płytę należy dobrze prześledzić szczegóły ofert studiów nagrań

Posted on 22/03/2019 7:28am

Wybierając się do studia z zespołem należy dobrze obadać szczegóły ofert studiów nagrań z okolicy. W zależności od tego, czy jesteśmy zespołem młodzieżowym, który dopiero zaczyna swoją przygodę na rynku muzycznym, czy też mamy już duże doświadczenie, musimy znaleźć odpowiednie dla siebie studio. Porządne studio nagrań musi dysponować sporą ilością profesjonalnego sprzętu. Musimy zwrócić szczególną uwagę na klasę udostępnianych instrumentów.
płyta
Author: Mrs. Gemstone
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście bardzo ważną sprawą jest to, jaki gatunek muzyczny pragniemy zarejestrować. Jeśli jesteśmy kapelą punkową i chcemy zrealizować nagrania na swoją debiutancką epkę, nie będziemy musieli wydawać dużej ilości pieniędzy na drogie studio. Możliwe, że taka decyzja nawet naruszyłoby ideę naszej muzyki. W tym przypadku sprawdzi się dobrej klasy omikrofonowanie pieców gitarowych, chociaż dobrej klasy okablowanie, mikser na dobrych podzespołach i ktoś, kto to wszystko ogarnie, czyli realizator.

W przypadku z kolei gdy chcemy nagrać materiał na krążek orkiestry symfonicznej, musimy bez wątpienia wziąć pod uwagę ogromną ilość elementów, wynająć filharmonię, albo studio posiadające adekwatne do naszych potrzeb warunki, najwyższej jakości mikrofony, kable, fortepian, być może również perkusję i niektóre inne instrumenty. Niezwykle ważny zdaje się być także nastrój panujący w takim studiu. To niezwykle potrzebne, kiedy mamy możliwość nagrywać materiał w atmosferze sprzyjającej twórczemu i wrażliwemu przeżywaniu w trakcie pracy (interesujący wpis). W większości studiów nagrań udostępnia się własne instrumenty.
muzyka
Author: Sony
Source: Sony
Oczywiście wielu instrumentalistów chce nagrywać na swoich gitarach, jednak profesjonalne studio nagrań powinno mieć na stanie różnorodne gitary, piece, co najmniej jeden instrument klawiszowy, aby każdy, kto realizuje nagrania miał możliwość poeksperymentować z brzmieniem do swoich utworów, albo mógł domiksować jakieś partie o nieco innej barwie. Największe studia nagrań na świecie to ogromne budynki, w których znajduje się wiele pomieszczeń, specjalnie przystosowane kabiny akustyczne, wielkie sale koncertowe, ale również w studiach takiego typu znajdziemy miejsce przystosowane do odpoczynku, czasami może być to nawet gabinety masażu, sauny czy inne atrakcje. Najistotniejsze jest jednak oczywiście dobrać takie studio nagrań, które będzie optymalne dla nas w danej chwili, nie narażając nas na niepotrzebne koszty, które mogą okazać się zbędne.

Tags: muzyka, instrument, Zespół, studio, decyzja, sukces