Czy zastanawiałeś się kiedyś, aby skoczyć ze spadochronem? Pragniesz tego, ale strach jest silniejszy? Nie wiesz jak pokonać niepewność?

Posted on 10/05/2022 7:52am

Skakanie ze spadochronem to ciekawa zabawa, równocześnie sama myśl o tego typu skoku zwiększa nasze obawy. Nie martw się, to bardzo zwykłe uczucia, towarzyszą one człowiekowi przy każdym ryzyku. To ryzyko jednak jest naprawdę małe, ponieważ dziś wypadki zdarzają się bardzo rzadko. Sprzęt jest lepszy, szczegółowo dopilnowany, wyposażony w automatyczne systemy otwarcia spadochronu. Co więcej, w sytuacji skoków w parze ryzyko praktycznie jest minimalne, ale oczywiście obawy nie da się w prosty sposób przegonić.

skok ze spadochronem
Author: PEOSoldier
Source: http://www.flickr.com
Pozostaje kwestia, w jaki sposób jesteśmy w stanie sobie poradzić z tym niepokojem? Istotna zasada jest taka, że nic nie powinno robić się na siłę. Jeżeli marzymy o kursie spadochronowym, a równocześnie odczuwamy panikę i lęk, zamiast radości i lekkiego strachu, to znak, że lepiej sobie odpuścić. To nie jest po prostu zabawa dla wszystkich, trzeba też pamiętać, że jest to jednak ekstremalna dyscyplina. Co więcej, sposób przełamania nie zawsze przynosi sukces, dlatego też zanim zapiszemy się na kurs spadochronowy, zanim wykupimy skoki ze spadochronem, powinniśmy zastanowić się, czy rzeczywiście jest to dla nas dobra zabawa. Zobacz również:Ciekawy sposób na nudę.

Nawet jak zdecydujemy się, powiemy, że okej, będziemy skakać, to należy pamiętać, że zdenerwowanie i tak zadziała. Nie panikujmy wtedy za bardzo, bo to standardowy objaw. Tego typu stres może nas męczyć dzień przed albo bezpośrednio przed samym skokiem. Nie wiadomo kiedy, bo każdy odczuwa to w inny sposób, ale z pewnością nie da o sobie zapomnieć. Jeżeli jest to lekki stres i ekscytacja to dobrze, kiedy zaś jest silniejszy od nas, należy ponownie się zastanowić, czy faktycznie warto.

Jeżeli prezentowany tekst okazał się dla Ciebie wartościowy, nie czekaj i sprawdź szczegóły tutaj black diamond - poznasz jeszcze bardziej precyzyjne informacje.

Jeżelinie chcemy myśleć o tym, co nas czeka, a równoczesne zdajemy sobie sprawę, że damy radę skoczyć, a żaden stres nas nie złamie, warto dodatkowo się odprężyć. Przed skokiem poleca się pójść na basen lub spotkać się ze znajomymi.

skoczyć ze spadochronem
Author: PEOSoldier
Source: http://www.flickr.com
Najistotniejsze to nie tracenie spokoju, to przynosi dobre wyniki. Powinniśmy podejść do tego z pozytywnym nastawieniem, traktować to jako przygodę, a nie jakiegoś traumatycznego przejścia. W końcu to nasza wola, nikt nas do tego nie namawia. Nie demonizujmy skoków spodochronowych, to naprawdę niezapomniane przeżycie.

Tags: sport, rozrywka, dyscyplina