Dekoracje sali weselnej, czyli w jaki sposób dobrać cokolwiek dla siebie

Posted on 18/06/2021 8:23am

Na rynku tworzy się coraz to więcej firm zajmujących się przygotowywaniem przyjęć. Jednym z ich obowiązków jest zdobienie sali ślubnej, wybór odpowiednich artykułów, gadżetów oraz kwiatów. Przyszła para młoda może też całością zająć się sama. Nie jest jednak łatwo zdecydować się na jedno wyjście z tak mnóstwa projektów obecnych czy to w skorowidzach, czy Internecie.


sala weselna
Author: www.nakaszubach.pl
Source: www.nakaszubach.pl
Dekoracje sali weselnej to na pewno jeden z najważniejszych szczegółów przyjęcia weselnego. Wpajają w pasujący stan ducha gości oraz też Parę Młodą. Okazjonalnie kiedy bywa, aby przyszli małżonkowie nie wahali się nad wyborem jakiegoś elementu dekoracji. Bardzo znaczącą składową całości są odcienie.

Idealna biała barwa będzie doskonale komponowała się z wszelkim pastelowym jak i silnym kolorem dodatków. Nie wybiera się natomiast barw bardzo ponurych, gdyż wprowadzają one gniewną atmosferę do pomieszczenia i zaburzają generalny nastrój wesela. Z kwiatów na ogół stosowane są róże, aczkolwiek istotniejszym aspektem jest to , w jakich naczyniach zostają one ulokowane. Najbardziej estetycznie prezentują się szklane wazy, aczkolwiek biała porcelana w podobny sposób prezentuje się zjawiskowo. Powinno się także zadbać o to, aby dekoracje sali weselnej nie zasłaniały osoby po drugiej stronie stołu podczas rozmowy, a więc dobrze jest się zdecydować na mniejsze dekoracje - przykłady dekoracji sal weselnych. Jeżeli chodzi o ściany sali, nie decydujmy się na wieszanie balonów.


Po wielokroć zdarza się, iż przez gwóźdź w ścianie czy ciepło żarówki on najprościej wybuchnie, a to prezentuje się niestety niezmiernie nieestetycznie. Jeśli Para Młoda chce, aby ściany nie były "gołe", decyduje się na girlandę lub cienkie wstążeczki zawieszane naokoło parkietu.

Nie czekaj - jeżeli pragniesz przeglądnąć dalsze szczegóły na ów niebywale ciekawy temat, to kliknij w link pod spodem i przeloguj się do następnego artykułu.

Wspaniałym pomysłem na wdrożenie romantycznego nastroju na sali są świeczki.

Takie dekoracje sali weselnej mogą być rozstawione na stołach w sali, bądź na parapetach okiennych od wewnętrznej strony. Świeczniki na stołach przyczynią się do dodania błysku przy wyłączonym świetle a dodatkowo goście będą mogli swobodniej się poruszać w mroku.Również płatki róż usypane w nieprzechodnich zakątkach sali będą niebanalnym pomysłem. Jeśli sala weselna ma schody, wskazane jest aby nie pozostawiać ich w "stanie surowym". Dekoratorzy proponują w tym wypadku girlandę, połyskujące tasiemki i znowuż płatki róż usypane z boku. Goście, którzy będą nimi przechodzić zdołają wyczuć nastrój zamkowy.


Bardzo szeroki wybór dodatków może być zarówno zbawieniem jak i zmorą osób wybierających ozdoby na salę ślubną. Najistotniejsze to jednak brak przesady w dekoracji, albowiem w przepychu brak jest spoistości. Należy pamiętać o współgrającej kolorystyce całości, lecz przede wszystkim nastoju, który chcemy, aby panował na przyjęciu.

Tags: kwiaty, dekoracje, sala