Jak wybrać stanik sportowy? Na co w szczególności trzeba zwracać uwagę? Jakiego typu parametry są najbardziej istotne?

Posted on 04/03/2021 8:30am

Jak wybrać najbardziej odpowiedni biustonosz sportowy? Przede wszystkim powinniśmy dopasować taki biustonosz do wielkości biustu. Później, kiedy mamy już wybrany biustonosz, trzeba sprawdzić kilka koniecznych elementów, aby mieć zapewnienie, że piersi będą w nim bezpieczne, natomiast my będziemy czuć się wygodnie. Tylko najlepiej wybrane biustonosze sportowe są w stanie zapobiec uszkodzeniom oraz deformacjom piersi w czasie treningu. Dobrze więc pamiętać, o jak najbardziej dobranym wyborze.

biustonosz sportowy
Author: Rockwall TX Cuckold Couple
Source: http://www.flickr.com
Najważniejszą funkcją stanika sportowego jest unieruchomienie biustu, zminimalizowanie jego ruchu, a to w tym celu, by zmniejszyć dość mocno ryzyko pojawienia się wstrząsów i przeciążeń podczas wysiłku fizycznego. Naukowcy twierdzą, iż podtrzymujący biustonosz sportowy może zmniejszyć drgania oraz zmniejszyć ruchy biustu aż o 74 procent. Dla porównania warto wspomnieć, że standardowy biustonosz zmniejsza tylko tego typu ruch o 38 procent. W czasie dość znacznego wysiłku fizycznego piersi są w stanie poruszać się z różną intensywnością oraz częstotliwością. Np.

Czy masz pytania odnośnie do omawianej problematyki? Jeśli tak, to kliknij tutaj i poznaj informacje (https://taniawodka.pl/home/oferta-weselna/) na to zapytanie - z pewnością będą one bardzo ciekawe.

podczas biegu biust może unosić się przy każdym kroku o dziewięć centymetrów. Znaczy to, iż niezbyt bieg o dystansie jednego kilometra to aż osiemdziesiąt cztery centymetry dla piersi. Piersi niestety nie mają mięśni, które mogłyby je ochraniać przed takim wysiłkiem. Są zbudowane ze skóry a także sieci pasm tkanki łącznej, jaką określamy więzadłami Coopera. Przez intensywnie ruchy ulegają rozciąganiu. To sprawia właśnie, że biust bardzo szybko traci jędrność oraz elastyczność, staje się także obwisły.fitness
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
Występują nawet takie przypadki, że ulega stopniowej deformacji. To proces nieodwracalny, ponieważ raz zmieniona tkanka nie powróci do wcześniejszej postaci. Tak więc więc biustonosze sportowe są tak bardzo wysoko zabudowane, a ponadto zrobione są z grubego materiału. To ma na to wpływ, że bardzo dobrze stabilizują piersi, zapobiegając ich rozciąganiu. Ponadto taki biustonosz modeluje piersi i nadaje im właściwy kształt. Jeśli mamy zaplanowane treningi lub bardzo dużo ćwiczymy i dostrzegamy zmiany, to na pewno warto go zakupić. Najlepiej w specjalistycznych sklepach, gdzie znajdziemy inne interesujące części odzieży jak body damskie.

Tags: materiał, sport, trening, wysiłek fizyczny