Koncerty mają niezwykłą magię

Posted on 31/08/2017 9:17am

Chadzanie - jeżdżenie, na wszelkiego rodzaju wydarzenia muzyczne to na pewno fajna rozrywka. Chociażby koncert legendarnego Petera Gabriela bądź Ellie Goulding to było coś fantastycznego. Nawet jeżeli nie jesteśmy mega miłośnikami danego muzyka \ bandu, to tak czy siak będziemy bardzo uradowani. Przy założeniu, że potrafimy się bawić.

gra na fortepianie
Author: rufus
Source: http://www.flickr.com
Fajnie, iż w Polsce regularnie są dobre koncerty, niegdyś byliśmy nieomal koncertową pustynią, ale obecnie chyba wszyscy popularni muzycy wiedzą, że dla Polaków warto występować, bo nie będzie żadnego problemu z wyprzedaniem wejściówek.Perfekcyjnym przykładem jest choćby niedawny koncert Petera Gabriela w Łodzi: hala była pełna, a więc muzyk zarobił sporo pieniędzy. Aktualnie to właśnie koncerty na dvd/blu-ray dają artystom największy profit, sprzedaż płyt jest na słabym poziomie niemalże na całym świecie.

Zapamiętajmy, że nawet jeżeli mamy przemożną ochotę na jakiś koncert, lecz z przeróżnych powodów nie możemy pobawić się na żywo, i tak mamy ciekawe sposoby na spędzenie wolnego czasu. Np. można kupić soul i r&b na blu-ray, dzięki którym bez wychodzenia z komfortowego domostwa będziemy mogli poczuć niesamowitą atmosferę. W sumie pod wieloma względami domowy koncert jest konkretniejszą opcją, niż koncert na żywo. W szczególności mowa o akustyce. Ciężko nie zauważyć, iż najczęściej akustyka nie jest idealna, bądź co bądź jeździmy na koncerty głównie dla niesamowitej atmosfery, zobaczenia ulubionego muzyka na żywo. Zapuszczenie koncertu na DVD sprawia, że tak naprawdę nareszcie usłyszymy muzykę, bez chociażby konieczności nadmiernego stykania się z ludźmi. Nierzadko koncertowe wędrówki i gadanie bardzo denerwują.

Czyli: choć miło jest co pewien czas pójść na dobry koncert, to jednakowoż trudno nie doceniać składanki koncerty na dvd/blu-ray słuchanej w zaciszu domu (koncertowe emocje jeszcze raz: składanki koncertów na dvd). W przypadku braku pieniędzy na płytę z koncertem należy zalecić porozglądanie się za dobrym wydarzeniem muzycznym na Youtube. Tak naprawdę to nie chodzi tylko o aspekt finansowy: w zasadzie to jest tak, że na Youtube jest niemal wszystko co dobre, a więc jeśli kogoś interesowały archiwalne nagrania w wykonaniu chociażby Cher, natrafi na dziesiątki tytułów.

Tags: muzyka, koncerty, DVD, płyty