Mazury, obszar zieleni, jeziora, różnorodność fauny i flory oraz czyste powietrze, tworzą cudowne warunki relaksu

Posted on 17/11/2022 2:02pm

O walorach Mazur można opowiadać bez końca i to używając samych - naj. Są tu najgłębsze w kraju i najczystsze akweny a także największe na całym niżu Środkowoeuropejskim, kompleksy leśne. Najpiękniejsze księżycowe scenerie polodowcowe.

Pojezierze Mazurskie, to także najostrzejszy w Polsce klimat, dzięki temu okolica zyskała określenie polskiego bieguna zimna. Unikatem na skalę światową, jest jezioro Hańcza, najgłębsze w Polsce a nawet w środkowej części kontynentu. Woda ma cechy akwenu wysokogórskiego z bardzo czystą, świetnie dotlenioną wodą. Od wielu lat weekendy nad wodą są popularne wśród płetwonurków, którzy posiadają w pobliżu własną stałą bazę noclegową - kempingi na Pojezierzu Mazurskim.


jezioro
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Wspaniały wypoczynek spotka turystów zdecydowanych na lipcowy pobyt nad akwenem Wigry. Zespół jezior wigierskich, jest jednym z najciekawszych obszarów w Polsce ( zainteresowanych). Przez Jezioro Wigierskie ma swój bieg rzeka Czarna Hańcza, jeden z najpopularniejszych szlaków kajakowych w kraju. Odwiedzający mogą zakwaterować się na obszarze Wigierskiego Parku Narodowego. Z tego punktu kajakarze mogą popłynąć na jeden z najbardziej urokliwych i najbardziej znanych tras kajakowych. Turystyka wodna na Suwalszczyźnie ma już własne obyczaje ( agroturystyczne). Żeglarze ciągną na Wigry, przepełnione wysepkami i zatoczkami.

Wigry urozmaicone krętą linią brzegową wraz z sąsiadującymi, mniejszymi jeziorami, to bezcenna enklawa turystyczno-krajoznawcza w samym sercu Wigierskiego Parku Narodowego. Region północno-wschodniej Polski to mekka dla wędkarzy.https://motoargo.pl/pol_m_akcesoria-motocyklowe_pokrowce-na-motocykl-i-skuter-373.html pokrowiec na motocyklWśród wędkarzy mnóstwo jest opowiadań o zdobyczach, w pobliżu Biebrzańskiego Parku Narodowego, nadzwyczajnych unikatów - sumów oraz obfitości innych
jezioro
Author: Rod Waddington
Source: http://www.flickr.com
wartościowych rodzajów ryb. Nad Biebrzę przyjeżdża się by pozostawać blisko natury , po przebywać w ciszy urywanej tylko świergotem ptaków.


Biebrza to eden dla tropicieli ptaków . Ze względu na nich, urządzane są wycieczki łączone z oglądaniem i identyfikowaniem okazów ornitologicznych bagien biebrzańskich. Ptaki rewelacyjnie się śledzi posuwając się wolno kajakiem lub tratwą, która fantastycznie zastępuje noclegi na Mazurach dlatego, że tratwa fantastycznie spełnia rolę atrakcyjnego zakwaterowania.

Tags: woda, jezioro, kajak