Sprawunki i zakupy w stolicy Śląska czyli jakie atrakcje mogą zaoferować dwie największe galerie handlowe w tym mieście.

Posted on 17/12/2020 2:51pm

Katowice są od wielu lat uznawane za stolicę Śląska, zresztą potwierdza to obecny administracyjny układ, w jakim Katowice stanowią stolicę województwa śląskiego. W mieście tym jest ponad 300 tysięcy mieszkańców, bardzo dużo w całej aglomeracji, ciężko więc być zdziwionym, że w tym regionie bardzo dynamicznie rozwija się nowoczesny handel. Rzecz jasna podstawą są tutaj duże markety, na obszarze Katowic funkcjonują chyba wszystkich liczących się w naszym kraju firm.


Katowice
Author: Kris Duda
Source: http://www.flickr.com
Sporo, podobnie jak w pozostałych miastach, jest również popularnych dyskontów, no i oczywiście cały czas nieźle się trzymają małe, osiedlowe (administrowanie nieruchomościami wrocław) sklepy, w których warto zakupić wiertarka Hitachi DH26PC. Ten rodzaj handlu rozwija się bardzo szybko, o ile kilka lat temu działało około 40 marketów, o tyle obecnie jest już ich siedemdziesiąt.

Te wpisy z witryny (multibed.pl/), które przeczytasz po kliknięciu na ten odsyłacz bez dwóch zdań będą pomocne - są one godne polecenia i mogą Cię miło zadziwić.

Wiele osób ma obawy, że w pewnym momencie w tym mieście pozostaną jedynie dyskonty i banki, zresztą takie zjawisko niepokoi włodarzy, którzy zastanawiają się, jak można by było zapanować nad tą sytuacją.

Lecz zakupy w Katowicach to nie jedynie sklepy i markety, lecz również parę dużych handlowych galerii, gdzie można zakupić sprawdź oferty na stronie ceneolokalnie.pl. Bez wątpienia ogromną rolę w lokalnym handlowaniu odgrywa Galeria Katowice, położona w sąsiedztwie dworca kolejowego. Propozycja tej galerii to kilka poziomów, na których funkcjonuje blisko 250 placówek prawie wszystkich znanych i cenionych w Polsce marek, restauracje, kawiarnie i bary, a także duże kino, w jakim można wypocząć po wyczerpujących zakupach.


Centrum handlowe
Author: Robert Linsdell
Source: http://www.flickr.com
Galerię zaprojektowano z dużym smakiem i elegancją, będąc jednym z najładniejszych obiektów tego typu na Śląsku. Tak samo wiele osób ma zdanie o Silesii City Center, działającej od prawie dziesięciu lat galerii uznawanej za największą w tym rejonie. Liczby nie kłamią, powierzchnia blisko stu tysięcy metrów kwadratowych i ponad 300 sklepów wrażenie jednak robią. Ale najbardziej tę galerię charakteryzuje liczba marek, swoje sklepy mają tam otwarte firmy, których raczej się nie zobaczy w konkurencyjnych galeriach w żadnej okolicznej miejscowości.

Tags: zakupy, sklepy, Katowice, markety, Galeria Katowice