W jaki sposób zrobić choćby małą karierę w muzyce?

Posted on 03/03/2021 8:48am

Rady dla planujących wreszcie rozreklamować swój zespół muzyczny. Wiadoma sprawa: zespołów jest o wiele więcej, niż banków, sklepów z ubraniami bądź lokali z kebabem w naszych miastach. Jednakże bardzo duża konkurencja na rynku muzyki w żadnym przypadku nie może nas przesadnie sparaliżować.


gitara
Source: http://www.morguefile.com/
Choćby dlatego, że należy uwierzyć we własne talenty. Zapewne w większości przypadków ta wiara jest najzupełniej bez pokrycia, ale nawet jeżeli nie zrobimy dużej kariery jak Leonard Cohen, Slash (nowości i plotki) albo SOAD, to przynajmniej spędzimy fajnie wolny czas, pewnie poznamy sporo ciekawych osób.

Gdy człowiek funkcjonuje w świecie muzyki, i nawet chodzi o czystą amatorkę, i tak może zwiększyć własne horyzonty, listę znajomości, zdolności towarzyskie. Nie należy się zbytnio napalać na karierę, bo akurat świat muzyki jest zły, ale należy próbować. Najważniejsze jest to, aby nieustannie ćwiczyć. Eric Clapton jest doskonałym gitarzystą - jednak nieustannie ćwiczy, muzyka to jego pasja, lecz również wytężona praca. Chociaż kiedy będziemy od początku zakładać, że traktujemy granie jako pracę zarobkową, pewnie będziemy komercyjni, a to naprawdę nic fajnego.

Idealny scenariusz to granie ze swoimi przyjaciółmi, posiadanie marzeń, lecz mimo wszystko wszystko jest do pewnego czasu dla zabawy. Np. System Of A Down w taki sposób właśnie zaczynał. Ormianie zamieszkujący USA byli kumplami, uwielbiali muzykę, zapewne nie sądzili, że po niedługim czasie odniosą niewyobrażalny sukces. Chociaż w tym momencie akurat mała adnotacja - język polski jest piękny, lecz jeśli marzy się nam kariera, potrzebna jest wytężona nauka angielskiego. Niesamowicie wielu polskich artystów nagrywa w języku angielskim - jednak co z takich starań, jeżeli trudno nie dostrzec, że bardzo dużym problemem jest akcent? Wiadomo: gdy porozumiewamy się z Anglikami, Australijczykami czy choćby Japończykami nie powinniśmy wstydzić się własnego akcentu, bo nie ma jednego sposobu wypowiadania się. Jednak akurat w przypadku śpiewu, trudno nie podśmiewać się z akcentowania słów przez niektórych muzyków. To pewne.

Tags: muzyka, kariera, sukces, Muzycy, gitarzyści