Świetne miejsce na wypoczynek w Polsce - Bieszczady

Posted on 06/02/2021 7:51am

Bieszczady wchodzą w skład Beskidów Wschodnich. Budowane są przez dwa pasma, z których jedno, Bieszczady Zachodnie, leży na terytorium aż trzech państw. Jednym z tych krajów jest Polska. Jest to jedno z tych gór leżących na obszarze naszego kraju, które naprawdę chętnie odwiedza mnóstwo turystów.
Bieszczady zaliczane są do najsłabiej zaludnionych położonych na terenie naszego kraju. Są to jedne z bardziej malowniczych gór licznie odwiedzane przez rzesze turystów. Najwięcej osób można spotkać na szlaku prowadzącym na najwyższy szczyt naszej części Bieszczad – na Tarnicę. Rewelacyjną bazą wypadową dla wycieczek w góry jest niewielka osada, Wołosate. Spora część turystów na dłużej zatrzymuje się jednak w Ustrzykach Górnych, w których łatwiej można znaleźć noclegi w Bieszczadach - .

Na przybywających turystów czekają głównie pola namiotowe, hotele i niewielkie pensjonaty. W Wołosatym miejsc do spania jest nieco mniej. Szlak niebieski, który zaprowadzi nas na Tarnicę ma jednak najkrótszą długość, stąd wybierany jest przez większą liczbę turystów niż czerwony z Ustrzyk Górnych. Jeśli tylko dopisze nam pogoda, to pot trwającej aż trzy godziny wspinaczki z pewnością wynagrodzą nam wspaniałe widoki. Noclegi w Bieszczadach znaleźć można nie tylko w pensjonatach czy hotelach. Jednym z cieszących się ogromną popularnością miejsc jest schronisko Chatka Puchatka. Nie znajdziemy w nim żadnych wygód, są jednak turyści, którzy pragną koniecznie się w nim zatrzymać.
Bieszczady
Author: Andrzej Wójtowicz
Source: http://www.flickr.com
Baza noclegowa nie jest już tak niewielka jak jeszcze dwadzieścia lat temu. Na coraz liczniej przybywających turystów czekają kwatery Bieszczady ("). Jest ich całkiem niemało, a ich komfort jest coraz wyższy. Kwatery w Bieszczadach najprościej jest znaleźć bez wątpienia w najbardziej popularnych miejscowościach: w Ustrzykach Górnych, Myczkowcach, Polańczyku, Wetlinie. Każde z tych miast może być bazą wypadową na wyprawy po popularnych bieszczadzkich połoninach.


Najwięcej turystów decyduje się na wędrówki na Połoninę Wetlińską lub Caryńską.

Przejdź do artykułu, który znajduje się pod podanym linkiem oraz czytaj więcej pracownia artystyczna na ten temat, który widocznie Cię zaintrygował. Nie czekaj!

Bieszczady są atrakcyjne nie tylko latem, ale także w zimie. Każdego roku przybywa miejsc, w których można poszaleć na nartach czy snowboardzie. Bieszczady to bez najmniejszych wątpliwości jeden z bardziej urokliwych obszarów naszego kraju, który oferuje przyjeżdżającym tu turystom mnóstwo atrakcji.

Tags: narty, hotele, szlak