Zobacz, które zespoły rockowe trzeba znać

Posted on 28/06/2019 10:48am

Muzyka Rock i Metal, to obecnie nadal niesamowicie popularne gatunki, które posiadają we wszystkich krajach wielu wielbicieli. Takie gatunki posiadają niezwykle ciekawą przeszłość, gdyż od wielu lat ludzie fascynowali się zarówno rockiem, jak też metalem w każdej formie.


Muzyka ta nadal się kształtuje poprzez stosowanie nowoczesnych technologii, które dają możliwość produkować muzykę w niezwykle różnorodny sposób i pozwalają nanosić poprawki na jakość żywych instrumentów.

korn
Korn, to jeden z legendarnych zespołów, który gra nu metal. Jest to jedna z odmian metalu, która opiera się na bardzo mocnych, energicznych brzmieniach gitarowych, których dopełnieniem jest perkusja (Sprawdź - drum set pro school) i kontrabas. Jest to zespół, który posiada zwolenników we wszystkich krajach i nieustannie przybywa osób, jakie z chęcią słuchają bardzo znanych piosenek tego zespołu. Aktualnie zespół ten już nie produkuje bardzo wiele piosenek, a jeśli już, to są one mniej znane. Lecz nadal zespół ten bierze udział w rozmaitych koncertach, dlatego tak naprawdę można na żywo usłyszeć ikony metalu, jakie mają bardzo bogatą karierę i wiele fantastycznych osiągnięć na swoim koncie.

Następnym zespołem, który cieszy się bardzo dużą powszechnością, jest Deftones. Grupa ta komponowała muzykę z gatunków rocka i metalu, a więc był to zespół, który starał łączyć takie gatunki muzyki ze sobą i w ten sposób wykonywać coś wyjątkowego, co będzie prezentować się niesamowicie ciekawie. Niewątpliwie zespół ten tworzył to bardzo dobrze, o czym przekonuje liczba miłośników na całym świecie. Zespół ten grywał koncerty w wielu krajach i na każdy koncert wstawiały się ogromne ilości fanów, którzy z ogromnym zapałem brali udział w takim wydarzeniu.

Bardzo sporym atutem tego zespołu było to, że potrafił on zachwycić publiczność podczas wykonywania utworów na żywo. Niewątpliwie był to niesamowicie spory atut i aktualnie wciąż wielu ludzi to podziwia, dlatego że mimo niezwykłego rozwoju w muzyce, spora grupa obecnie popularnych zespołów i artystów, grywa koncerty przy wsparciu przygotowanych ścieżek dźwiękowych.

Rock i Metal, to oczywiście dwa style muzyczne o niezwykle ciekawych brzmieniach. Rock to przede wszystkim brzmienia gitarowe, jakie są niezwykle wyraziste i zazwyczaj spokojne. Dają możliwość wsłuchać się w brzmienia instrumentów różnego typu, jak też w śpiew wokalisty. Metal jest z kolei bardzo energiczny i oparty jest on głównie na niezwykle aktywnym wydzielaniu emocji przez zespół, jaki gra koncert. Poza tym my też możemy się pochwalić interesujące zespoły i artystów, bo Coma czy przykładowo znany ostatnio Dawid Podsiadło mają fajne kawałki.

Tags: muzyka, gatunki, metal, kontrabas, dźwięki, brzmienia